Įspūdžių gausa po Italijos mainų

2012 m. kovo 30 – balandžio 9 dienomis Poggio Mirteto, miestelyje netoli Romos, Italijoje, vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Mangiocando“, kuriuose kaip šalis-partnerė dalyvavo ir Lietuva, atstovaujama jaunimo asociacijos „COFA“. Štai keletas mainų dalyvių įspūdžių, kuriuos išgirdus norisi bėgti krautis lagaminų!

PATRIKAS:

Man labai patiko mainai, kiekviena diena buvo vis įdomesnė, veiklos būdavo visą dieną, o vakarais vyko teminiai vakarai su muzika šokiais ir skaniu maistu. Įdomiausia dalis buvo trijų dienų žygis kalnų apsuptyje su skirtingomis pramogomis veiklomis – „high ropes“, šaudymu iš lanko, kopimu uolomis. Šią patirtį labai vertinu, ji liks visam gyvenimui. Pasikeitė mano asmeniniai santykiai, tapau atviresnis, susipažinau su Vengrijos, Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Graikijos, Italijos jaunimu. Tikrai važiuočiau dar!

URTĖ:

Pačią pirmają dieną sutikusi lietuvių grupę labai nudžiugau, nes surinkti žmonės buvo labai šilti ir įsilieti į lietuvių komandą buvo lengva. Mainuose kiekviena šalis privalėjo pristatyti savo šalies kultūrą, pačią šalį ir paskirtą temą. Kiek man pavyko pamatyti – visų šalių atsovai su šia užduotimi susitvarkė geriau nei puikiai – kiekvieną vakarą stalas nukrautas skaniausiais įvairiausių šalių valgiais, vakarų programos tęsdavosi nors ir iki ryto, jei būdavo norinčių. Apie gamtą… trūksta žodžių, tai vieni iš gražiausių kadanors mano gyvenime matytų vaizdų -DIEVIŠKA.
Įsimintiniusios akimirkos – tai buvo kelionė iš viešbučio, kai teko keliauti per kalnus pėščiomis keletą kilometrų, tuomet ir pasijuto tas tikrasis bendravimas su žmonėmis. Kopimas į šiuos kalnus buvo iššūkis tiek mano fiziniam, tiek ir psichologiniam stoviui. Tai tikrai buvo nepamirštama patirtis.
Kai gavome užduotį paruošti didelį renginį, atsiskleidė mūsų komandos tvirtybė ir tai, kaip mes mokame joje dirbti (asmeniškai aš sau gavau labai daug naudingos patirties šioje srityje). Pats renginys buvo sėkmingas, nors galėjom padaryti ir geriau. Tiesą pasakius, sunku žodžiais nupasakoti jausmus patirtus atrodo per trumpą laiko tarpą ir apibūdinti žmones su kuriais susipažinau bet kad ir kas benutiktų tai yra milžiniškas progresas mano tobulėjimo link ir už tai turėčiau dėkoti jaunimo asociacijai COFA, kurios suteikta proga nudažė mano gyvenimą kitom spalvom, nežinau ar ilgam bet bent jau kol kas jaučiuosi kaip iš dangaus nukritus.

KASPARAS:

Buvo žiauriai smagu, tiek daug nuotykių, gražių ir gerų žmonių! Laukiu nesulaukiu sekančių mainų į kuriuos pateksiu. Labai jums ačiūūūū!!! 🙂

SAULĖ:

Mainai man padėjo ne tik įveikti sunkias gyvenime akimirkas, bet ir iš naujo atrasti pasaulį, pažinti kitus žmones. O šie žmonės tikrai atrado vietos mano širdyje ir niekas jų iš ten neišims. 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: